Provozní řád

Název a sídlo provozovny

Kosmetika Martina, Urbinská 141, 380 01 Český Krumlov

Odpovědná osoba a telefon

Martina Řechtáčková / +420 739 612 263

Rozsah služeb

Kosmetické služby

IČ / DIČ

748 12 483 / CZ7452061342

1) Druh a rozsah služeb

Kosmetické služby pro zdravé osoby, při kterých není navozen léčebný proces. Dle zákona o živnostenském podnikání.

2) Barvení obočí a řas

Refectocil - používám jednorázové tampony, vatové polštářky, štětečky vatouvou buničinu vše aplikuji na kosmetickém křesle. Pro výplach očí používám Borovou vodu.

3) Hluboké čištění pleti

Masky zn. LR, Mako, Merllin, Skeyndor, Bioline, Alissa Beuté. Používám jednorázové tampony a ubrousky. Zákaznici nasadím na hlavu čelenku bílé barvy, která se pere při 90°C. Dále zákaznici přikryji čistým ručníkem bílé barvy, na který nakládám jednorázový ubrousek. Po očištění pleti pleťovou vodou, nanáším změkčující gel. Poté následuje hl. čištění pleti jednorázovými ubrousky a následuje masáž. Na konec setřeme z obličeje masku jednorázovými tampóny namočenými ve vlažné vodě. Pleť pak potřeme krémem podle typu pleti.

4) Odstranění mílie

Vydezinfikuji místo jednorázovou tyčinkou a vypichuji mílie jednorázovou jehlou. Znovu vydezinfikuji. Odstranění mílie se neprovádí v blízkosti očí.

5) Depilace

Používám vosk, který se nahřeje a aplikuje zákaznici na nohy. Poté strhávám jednorázovým papírem. Dále ošetřuji vatovým jednorázovým tampónem, který dokonale očistí pokožku a uklidní.

6) Popis pracovní činosti

Před vstupem na pracoviště odložím civilní oděv a převlékám se do pracovního oděvu bílé barvy, obuji si pracovní obuv. Pracovní uniformu si měním podle potřeby během dne. Před zahájením pracovní činnosti si vydezinfikuji své pracoviště - kosmetický stoleček, židle, nářadí. Vše má omyvatelnou plochu a povrch. Před poskytnutím služby si umyji ruce v tekoucí teplé vodě. Po každém zákazníkovi vyměním prádlo na lehátku, oděv zákazníka chráním ručníkem bílé barvy, na který pokládám ještě jednorázový papírový ubrousek a měním ho na každého zákazníka. (Neprovádím výkony na nemocné kůži, manipulaci s jizvami a mateřskými znaménky, výkony na sliznicích, oční spojivce a rohovce).

7) Manipulace s prádlem

Pracovní oděv mám světlé barvy, udržuji jej v čistotě, dle potřeby měním v průběhu směny. Civilní oděv ukládám odděleně od pracovního. Používám prádlo bílé barvy, které se pere při 90°C. Čisté prádlo ukládám do uzavíratelné skřínky odděleně od použitého. Špinavé prádlo odvážím každý den po skončení pracovní doby, kde je vypráno a vyžehleno zabaleno do plastikových sáčků a převezeno zpět na provozovnu.

8) Dezinfekce

Používám jednorázové jehly. Před začátkem pracovní doby dezinfikuji prostory jako je např. podlaha a čištění ploch, předmětů. To samé platí o WC místnosti, která je dezinfikována každý den. Je v ní umístěn odpadkový koš s jednorázovým plastovým pytlíkem a jednorázovými ubrousky. Hygienické zařízení maluji 1 x do roka.

9) Úklid a likvidace odpadů

Úklid všech prostor a pracovních ploch provádím bezprostředně po znečištění, jinak nejméně 1 x denně na vlhko a 1 x týdně s použitím desinfekčních prostředků. Odpadkový koš vždy uzavíratelný - vyprazdňuji minimálně 1 x denně s následnou očistou a desinfekcí. Malování provozovny provádím při znečištění stěn ihned, jinak minimálně 1 x za 2 roky. Odpad kontaminovaný biologickým materiálem a ostrých předmětů ( jehly ) ukládám odděleně do pevných, uzavíratelných obalů. Likvidaci tohoto nebezpečného odpadu mám zajištěno smlouvou s Meditep.

10) Zásady osobní hygieny

Pečuji o tělesnou čistotu, vždy před zahájením a po ukončení práce u každého zákazníka si umyji ruce, rovněž při přechodu z práce nečisté na čistou. Při poskytování služeb používám jen pomůcky, kosmetické prostředky, přístroje a další výrobky, které splňují požadavky platných předpisů, které se na ně vztahují.

  • V provozovně se nevyskytují předměty nesouvisející s její činností.
  • V provozovně je zákaz kouření a zákaz vstupu zvířat.
  • Provozovna je vybavena lékárničkou první pomoci podle charakteru poskytované služby.

Zodpovědná osoba za dodržování požadavků provozního řádu: Martina Řechtáčková
V Českém Krumlově dne 17.03.2009.

Copyright © Kosmetika Martina 2011, tvorba www stránek People For Net a.s.